Scroll to top
sk

Vchodové dvere do bytu

vchodove-dvere-do-bytu-nevada

Na aké vlastnosti dverí sa treba zamerať? Ktoré sú pri výbere vchodových dverí do bytu dôležité, a ktoré zas menej dôležité?

Protipožiarna odolnosť.

Ak meníte vchodové dvere do bytu za nové, podľa platnej legislatívy si musíte zvoliť protipožiarne dvere v prípade, ak sa váš byt nachádza vo viacpodlažnom obytnom dome. Z akého dôvodu? Nejde len o ochranu vášho bytu pred požiarom, ako by sa mohlo zdať. Ak by totiž vypukol požiar práve vo vašom byte, je nutné zabezpečiť priechodnosť únikovej cesty. A tá spravidla vedie okolo dverí bytov.

Estetické hľadisko. Samozrejme, že iste chcete, aby vaše vchodové dvere do bytu vyzerali dobre. No povedzme si pravdu – v prípade dverí do bytu nie je estetické hľadisko to najdôležitejšie. Ak sa teda rozhodujete, či si máte priplatiť viac len kvôli „kráse“ dverí, radšej čosi ušetrite a zainvestujte do bezpečnosti dverí.

Bezpečnosť. 

Krádeže v bytových domoch nie sú ničím výnimočným. Ak sa teda jedného dňa nechcete vrátiť do poloprázdneho bytu, stavte na bezpečnostné dvere s možnosťou viacnásobného uzamykania. Ani bezpečnostné dvere vám však nepomôžu v prípade, ak sú dvere nesprávne osadené. Zárubne musia byť zaliate v betóne a kovanie dverí musí byť tej najvyššej kvality.

Zvuková izolácia. Tento faktor je dôležitý najmä v prípade, ak bývate na prízemí. Tu je totiž najväčší pohyb, neustále tu zastavuje výťah a popred vaše dvere dennodenne prechádzajú všetci obyvatelia paneláku. Zvukovo odolné dvere sú teda nutnosťou. Ich útlm by mal byť 32 dB, prípadne viac.

Tepelná izolácia.

Dôležitá je hlavne v prípade, ak je chodba vášho obytného domu veľmi studená. Ak je teplotný rozdiel medzi interiérom bytu a chodbou 8 a viac stupňov Celzia, voľte dvere s dostatočnými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Zvážte teda, aké sú vaše potreby, čo sa týka podmienok v obytnom dome. Potrebujete ochrániť byt proti hluku alebo skôr proti chladu? Pri kúpe dverí nepoľavte ani na jednom z dôležitých kritérií. Vchodové dvere do bytu predsa kupujete na dlhé roky!

Vyberte si bezpečnostné dvere známych značiek alebo dvere ENTER/SOLID, ktoré tiež spĺňajú kritériá na kvalitné vchodové dvere.